Produkcja

Dostosowujemy się do nowych wymogów oraz odpowiednich przepisów prawa względem wytwarzania produktów leczniczych, szybko wprowadzając zaawansowane procesy technologiczne w produkcji aktywnych składników farmaceutycznych i produktów gotowych. Zwiększamy moce produkcyjne i poprawiamy efektywność kosztową procesów w Słowenii oraz w spółkach zależnych Krka za granicą.

Z50SI-zaposlitev-podrocje-dela-proizvodnja-Krka-linija-c1640x920-M21

Produkcja w Słowenii odbywa się w zakładach w Novo mesto, Šentjernej, Krško i Ljutomer; poza Słowenią posiadamy zakłady produkcyjne w Polsce, Chorwacji, Niemczech i Rosji. Oprócz tego, współpracujemy długoterminowo z zakładem produkcyjnym Krka zlokalizowanym w Chinach.

Przenosimy nowe technologie z etapu rozwoju do produkcji; robimy to samo w zakładach Krka za granicą i u naszych partnerów kontraktowych. Dostarczając rozwiązania problemów technologicznych i optymalizując produkcję wyrobów, uczestniczymy w opracowywaniu i wprowadzaniu nowych produktów, nowych technologii i procedur technologicznych.

PRODUKCJA FARMACEUTYCZNA

Technolog produkcji farmaceutycznej musi posiadać szeroką wiedzę na temat procesu wytwarzania szerokiej gamy postaci technologicznych leków, właściwości dostarczanych materiałów i urządzeń mechanicznych, a także ich interakcji i współzależności. Wiedzą profesjonalną należy regularnie dzielić się z innymi i uzupełniać ją o nowości z zakresu farmacji przemysłowej, urządzeń mechanicznych, spraw regulacyjnych i programów komputerowych, które są niezbędnym narzędziem do planowania, realizacji i kontrolowania procesu produkcyjnego, a także tworzenia dokumentacji.

Proces produkcyjny realizują operatorzy – operatorzy maszyn, którymi z kolei kierują i nadzorują technicy farmaceutyczni i chemicy. Kluczem do wytwarzania leków wysokiej jakości, bezpiecznych i skutecznych jest znajomość procesu technologicznego i aparatury, duże doświadczenie zawodowe i konsekwencja oraz dostarczanie najwyższej klasy dokumentacji technologicznej. Technolodzy i technicy utrzymania ruchu doskonale znają się na inżynierii mechanicznej i elektronice – zapewniają wsparcie techniczne i konserwację urządzeń technologicznych.

Produkcja leków ma takie samo znaczenie jak czyszczenie pomieszczeń i sprzętu. Operatorzy maszyn czyszczą urządzenia technologiczne, natomiast same pomieszczenia produkcyjne sprzątane i dezynfekowane są przez wykwalifikowaną kadrę sprzątającą.

PRODUKCJA SUBSTANCJI CZYNNYCH

Technolog produkcji API musi posiadać szeroką wiedzę na temat całego procesu produkcji API, postaci technologicznych leków, właściwości materiałów i urządzeń mechanicznych, a także ich interakcji i współzależności.

Wiedza fachowa musi być regularnie przypominana i uzupełniana o nowe osiągnięcia w farmacji przemysłowej, sprzęcie mechanicznym, kwestiach regulacyjnych i programach komputerowych, które są niezbędnym narzędziem do planowania, wykonywania i kontrolowania procesu produkcyjnego oraz tworzenia dokumentacji.

NASZE NOWOCZESNE ZAKŁADY PRODUKCYJNE W SŁOWENII I ZA GRANICĄ PRODUKUJĄ ŁĄCZNIE PONAD 16 MILIARDÓW TABLETEK I KAPSUŁEK ROCZNIE.

Nasze wysokiej jakości, bezpieczne i skuteczne leki są produkowane przez około 3 000 pracowników pracujących w dziewięciu zakładach produkcyjnych w Słowenii, czterech spółkach produkcyjnych za granicą oraz u wybranych partnerów na całym świecie.

Dowiedz się więcej o produkcji leków bezpośrednio od pracowników Krka

KATARZYNA FILIPEK

KATARZYNA FILIPEK


Moją karierę w KRKA-POLSKA rozpoczęłam w 2020 roku na stanowisku kierownika zmiany w dziale produkcji leków. W trudnym i niepewnym czasie pandemii Covid-19 chciałam pracować w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie, w której panuje przyjazna atmosfera.

Więcej

Przeglądaj dalej

Multiparty banner 1

DLACZEGO WARTO PRACOWAĆ W KRKA?

Stoimy ramię w ramię, aby wspierać środowisko zbudowane na wzajemnym zaufaniu, szacunku, współpracy i nieustannej edukacji.

WIĘCEJ

DOŁĄCZ DO NAS

Aktualne oferty pracy

WIĘCEJ

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Wysoką jakość, bezpieczeństwo i skuteczność naszych leków zapewniamy dzięki najnowocześniejszej technologii.

WIĘCEJ