Slideshow slide

KRKA W POLSCE

KRKA-POLSKA jest częścią międzynarodowej korporacji, powstałej w Słowenii w 1954 r., a od 50 lat obecnej na polskim rynku.

Realizujemy naszą misję „Żyć Zdrowym Życiem” oferując szeroką gamę wysokiej jakości i przystępnych cenowo leków na receptę, produktów dostępnych bez recepty i produktów weterynaryjnych, które przyczyniają się do poprawy jakości życia.

100+
mln EUR
wartość sprzedaży produktów w 2022 r.
50
lat
na polskim rynku
650+
pracowników
w Polsce

KRKA-POLSKA jest częścią międzynarodowej korporacji, powstałej w Słowenii w 1954 r., a od 50 lat obecnej na polskim rynku. Produkty Krka dostępne są w ponad 70 krajach na całym świecie.

Podstawowym kierunkiem działalności Krka jest produkcja i sprzedaż leków na receptę, produktów dostępnych bez recepty oraz produktów weterynaryjnych. Koncentrujemy się na rozwoju własnych, wysokiej jakości leków generycznych, które oferują wartość dodaną i są sprzedawane pod markami własnymi Krka.

Charakterystyczne cechy naszych produktów to wysoki profil bezpieczeństwa oraz korzystny stosunek wysokiej jakości do przystępnej ceny.

Wzajemny szacunek, zaufanie i partnerstwo są podstawą naszych relacji ze środowiskiem medycznym
i farmaceutycznym, co w połączeniu z podejmowaniem aktywności z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu pozwala nam z sukcesem łączyć działania biznesowe z wypełnianiem misji Krka: „Żyć Zdrowym Życiem”.

Podstawowymi kierunkami działalności KRKA-POLSKA są:

 • produkcja wysokiej jakości leków generycznych z wartością dodaną,
 • dystrybucja leków Krka,
 • promocja naszych produktów.

Jako producent i dystrybutor leków, jesteśmy jedną z największych i dynamicznie rozwijających się firm sektora farmaceutycznego w Polsce. Zatrudniamy dziś niemal 700 pracowników, a nasz nowoczesny zakład produkcyjny w Warszawie wytwarza do 400 milionów tabletek rocznie.

Ponad 85% sprzedaży wszystkich leków Krka, zarówno w Polsce, jak i na świecie, stanowią leki na receptę. Szerokie portfolio obejmuje różnorodne obszary terapeutyczne, jednak w Polsce naszymi wiodącymi produktami są:

 • leki hipolipemizujące – leki z grupy statyn,
 • leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego z grupy sartanów oraz sartanów łączonych z diuretykami.

Odgrywamy ważną rolę również w zakresie:

 • leków stosowanych w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, w szczególności z grupy inhibitorów pompy protonowej, stosowanych w profilaktyce oraz leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy,
 • leków przeciwdepresyjnych z grupy selektywnych i nieselektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (tzw. SSRI i NSSRI),
 • leków przeciwpsychotycznych – grupy leków atypowych do stosowania w schizofrenii i chorobie afektywnej dwubiegunowej,
 • środków przeciwbólowych, nie tylko z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ale także z grupy nowoczesnych leków skojarzonych.

Oferujemy również atrakcyjne portfolio produktów dostępnych bez recepty m.in. popularne na polskim rynku produkty, takie jak:

 • Septolete ultra – szeroka gama produktów na ból gardła,
 • Bilobil – produkty wspomagające pamięć i koncentrację,
 • Nolpaza control – rozwiązanie problemów ze zgagą na długi czas,
 • Nalgesin mini – środek przeciwbólowy.

Także produkty weterynaryjne Krka, głównie antybiotyki dla zwierząt, są od wielu lat szeroko i chętnie stosowane przez polskich hodowców i lekarzy weterynarii. Jedną z najbardziej znanych marek w naszym portfolio weterynaryjnym jest Fypryst – roztwór do spryskiwania i nakraplania skóry psów i kotów, przeciwko pasożytom zewnętrznym.

Krka jest piątą firmą generyczną spośród ponad 300 firm farmaceutycznych w Polsce i trzecią zagraniczną firmą generyczną.

W Polsce, w Warszawie, znajduje się jedno z 5 centrów produkcyjno-dystrybucyjnych Krka. Powstała
w 2001 r. wytwórnia leków Krka oraz centrum dystrybucyjne to jeden z najnowocześniejszych tego rodzaju obiektów w Polsce. Doskonałą jakość naszych leków gwarantuje produkcja zgodna z normami unijnymi, a także normami Dobrej Praktyki Wytwarzania i Dystrybucji (GMP) oraz złożony, wewnętrzny system kontroli jakości.

Produkowane są tu leki w postaci stałej (tabletki i tabletki powlekane), a moc produkcyjna fabryki dochodzi do 400 milionów tabletek rocznie.

Produkcja odbywa się w systemie trzyzmianowym i obejmuje wszystkie fazy procesu wytwarzania: naważanie, granulację, tabletkowanie, powlekanie oraz pakowanie. Fabryka posiada także własne, specjalistyczne laboratorium kontroli jakości wyposażone w sprzęt wysokiej klasy.

Dziś KRKA-POLSKA jest nie tylko liczącym się krajowym producentem leków, ale też eksporterem wytwarzanych tu produktów na ponad 30 rynków, m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii
i krajów skandynawskich.

Leki na receptę stanowią w Polsce ponad 85% sprzedaży.

   Leki na receptę,85
Leki bez recepty,7
Produkty weterynaryjne,8
  

Leki na receptę stanowią w Polsce ponad 85% sprzedaży.

OBSZARY TERAPEUTYCZNE

OBSZARY TERAPEUTYCZNE


Przyczyniamy się do poprawy jakości życia dostarczając leki stosowane w leczeniu chorób m.in. układu krążenia, oddechowego, pokarmowego i ośrodkowego układu nerwowego.

Więcej
JAKOŚĆ

JAKOŚĆ


Dostarczane przez nas produkty i usługi cieszą się uznaniem pacjentów, lekarzy, farmaceutów i organów regulacyjnych ze względu na wysokie standardy jakości.

Więcej
ZOSTAŃ CZĘŚCIĄ DEDYKOWANEGO ZESPOŁU

ZOSTAŃ CZĘŚCIĄ DEDYKOWANEGO ZESPOŁU


Naszym pracownikom zapewniamy optymalne warunki rozwoju. Szybko rozpoznajemy ich potencjał, zachęcamy do kreatywności i doceniamy zaangażowanie w pracę.

Więcej

Przeglądaj dalej

Multiparty banner 1

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Możemy uważać się za odnoszących sukcesy tylko wtedy, gdy nasza działalność ma pozytywny wpływ na środowisko i społeczność.

Więcej

NAUKA I TECHNOLOGIA

Zaufanie do leków Krka zaczyna się w naszych laboratoriach rozwojowych i zakładach produkcyjnych.

Więcej

PRODUKTY

Zapewniamy bezpieczne i skuteczne leczenie produktami wysokiej jakości.

Więcej