11. 1. 2024

W Krka zapewniamy najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa

Przeczytasz w 1 min.

Produkty i usługi Krka są znane na całym świecie z wysokich standardów jakości. Jakość naszych produktów i usług została potwierdzona różnymi certyfikatami. Kilka tygodni temu otrzymaliśmy specjalne wyróżnienie od Słoweńskiego Instytutu Jakości i Metrologii za naszą wieloletnią współpracę właśnie w zakresie zapewniania najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.

KRKA-SIQ-Nagrada

Na przestrzeni wielu lat naszej działalności stworzyliśmy system zarządzania jakością zgodny z wymogami międzynarodowych norm dotyczących produkcji produktów leczniczych, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa żywności, zarządzania bezpieczeństwem informacji, a także wyrobów medycznych. Gregor Schoss, dyrektor Słoweńskiego Instytutu Jakości i Metrologii, podkreślił, iż Krka była jedną z pierwszych organizacji, którym przyznano certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001. Dzięki swojemu zaangażowaniu, Krka nadal utrzymuje najwyższe standardy jakości.

Prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Krka, Jože Colarič, podkreślił, że jakość, bezpieczeństwo i skuteczność produktów oraz skuteczny system zarządzania jakością są kluczem do sukcesu biznesowego przedsiębiorstwa. Wieloletnia współpraca Krka ze Słoweńskim Instytutem Jakości i Metrologii, która rozpoczęła się w 1993 roku, jest jednym z fundamentów naszego udanego rozwoju w tym obszarze. Od czasu uzyskania pierwszego certyfikatu ISO 9001 w 1996 r. Krka uzyskała certyfikaty dla innych standardów, które oprócz dobrych praktyk, będących wymogiem prawnym w przemyśle farmaceutycznym, są nieodłącznym elementem jednolitego systemu jakości oraz go ulepszają.