26. 9. 2023

W Krka stawiamy na zrównoważony transport

Przeczytasz w 2 min.

W piątek, 22 września, pracownicy Krka po raz kolejny dołączyli do Europejskiego Tygodnia Mobilności. Temat tegorocznej kampanii brzmiał “Oszczędzaj energię“. Coraz większa liczba pracowników Krka zarówno ze Słowenii, jak i zagranicznych jednostek, korzysta ze zrównoważonych środków transportu w codziennej drodze do pracy. Spacerujemy, jeździmy na rowerze, hulajnodze lub korzystamy z innych przyjaznych dla środowiska alternatyw, wykraczając poza samą kampanię. W ten sposób przyczyniamy się do ochrony naszej planety dla przyszłych pokoleń.

car free SLO

CORAZ BARDZIEJ POPULARNE

Alternatywne metody dojazdu do pracy coraz bardziej zakorzeniają się w zwyczajach pracowników Krka i nie są jednorazową praktyką. Taki też był główny cel Dnia Bez Samochodu w Krka przez ostatnie osiem lat: zachęcenie jak największej liczby pracowników do regularnego wybierania zrównoważonego transportu. W 2023 roku do akcji dołączyli pracownicy Krka z 13 krajów.

Zdajemy sobie sprawę, że różne metody dojazdów do pracy mają swoje mocne i słabe strony zarówno dla całego społeczeństwa, jak i dla każdego z osobna, biorąc pod uwagę takie czynniki jak wykonalność, elastyczność, zużycie energii, bezpieczeństwo i wpływ na środowisko. Cieszymy się, że w Krka jesteśmy świadkami mocno rozwijającego się trendu w zakresie zrównoważonych dojazdów do pracy. Co najważniejsze, przyjmując nowe nawyki dotyczące drogi do pracy, pracownicy przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, zmniejszenia śladu węglowego i poprawy jakości powietrza.

Istnieje wiele możliwości ekonomicznie zrównoważonych dojazdów do pracy: jazda na rowerze, hulajnodze, rolkach, korzystanie z transportu publicznego lub spacery. Każdy wybiera preferowany przez siebie sposób oszczędzania energii, a wiele z tych sposobów wiąże się z aktywnością fizyczną, która również sprzyja lepszemu zdrowiu. Kluczowy jest jednak rozwój zielonej mobilności. Dlatego regularnie podnosimy świadomość pracowników w zakresie stosowania się do zaleceń oraz środków bezpieczeństwa i higieny pracy, nie tylko w pracy, ale także w drodze do i z pracy.

car free slo2