4. 6. 2024

Pracownicy – nasze silne korzenie i solidne podstawy

Przeczytasz w 4 min.

Tradycyjny Krka Awards Day to najbardziej prestiżowe wydarzenie w Krka, które pokazuje, że pracownicy firmy na całym świecie, niezależnie od języka, którym mówią oraz kraju, w którym mieszkają, mają wspólną misję i wartości. Każdego roku dzień ten przypomina nam, jak ważni są pracownicy, ponieważ to właśnie oni pomagają realizować cele firmy, ale przede wszystkim budować jej kulturę – dzięki swoim umiejętnościom, zaangażowaniu, poświęceniu i pasji. Tegoroczne wydarzenie było szczególnie wyjątkowe ze względu na 70 rocznicę powstania Krka. Główna uroczystość, która odbyła się w Otočcu (w Słowenii), była wyrazem szacunku dla pracowników Krka, których lojalność, poświęcenie, pomysłowość i osiągnięcia znacząco przyczyniły się do sukcesu przedsiębiorstwa. Wyróżnienia otrzymali pracownicy obchodzący jubileusz pracy, najlepsi pracownicy i najlepsi menedżerowie.

1KAD

Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Grupy Krka, Jože Colarič, podziękował pracownikom za ich wkład w rozwój firmy: „70 lat Krka to nie tylko wiek naszej firmy. Liczba ta reprezentuje nasze silne korzenie, nasz solidny fundament. Wszystko czym dzisiaj jesteśmy i dokąd zmierzamy. Uważam, że Wy jesteście ważni. Wy, którzy pracujecie nad badaniami i rozwojem. Wy, którzy pracujecie nad nowymi produktami i technologiami, nad uzyskaniem pozwoleń na dopuszczenie do obrotu. To z Wami i dzięki Wam możemy zapewniać szeroką gamę uznanych produktów, uzupełniać ją o nowe preparaty i wchodzić w nowe obszary terapeutyczne. Uważam, że jesteście ważni, ponieważ zapewniacie wysoką jakość produktów Krka, ich wystarczającą podaż i dostępność. Wielką zaletą Krka jest również nasza ugruntowana sieć marketingu i sprzedaży. Ludzie, którzy tam pracują są niezwykle ważni. To samo dotyczy całego łańcucha dostaw, inżynierii i służb technicznych, technologii informacyjnej, zarządzania wydajnością korporacyjną, finansów, zasobów ludzkich i wszystkich innych zespołów w Krka, które zapewniają płynność naszych działań. Nie zapominajmy również o naszych kolegach z Terme Krka, którzy dbają o to, aby nasi goście czuli się jak najbardziej komfortowo. Dzięki Wam wszystkim nasza misja może okrążać cały świat, a potem wracać do domu – w postaci dobrych relacji biznesowych i wyników”. Pan Colarič podziękował laureatom nagród podczas tegorocznego wydarzenia w Otočcu.

637 pracowników świętuje swoje jubileusze pracy

Liczba pracowników Krka stale rośnie. Prawie 13 000 pracowników stanowi serce i duszę naszej firmy, pracując w 51 spółkach i przedstawicielstwach za granicą. Pokolenia pomysłowych i kreatywnych pracowników napędzały rozwój Krka przez 70 lat jej istnienia, przekształcając ją w jedną z największych i odnoszących największe sukcesy generycznych firm farmaceutycznych na świecie. Pracownicy Krka napisali tę historię sukcesu dzięki swojej wizji, pasji i zaangażowaniu, które nadal prowadzą i inspirują nas wszystkich.

W tym roku 637 pracowników Grupy Krka obchodzi rocznicę pracy w firmie, z czego 293 pracuje w Krka od 10, 114 od 20, 101 od 30, 48 od 35 i 81 od 40 lat. Oprócz pracowników ze Słowenii, pamiątkowe statuetki przygotowano również dla pracowników z Austrii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Niemiec, Węgier, Włoch, Kazachstanu, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Mongolii, Czarnogóry, Polski, Portugalii, Rumunii, Rosji, Macedonii Północnej, Słowacji, Serbii, Hiszpanii, Ukrainy i Uzbekistanu.

Najlepsi pracownicy i kierownicy

Lojalność i pozytywna atmosfera są dodatkowo wspierane przez coroczny konkurs na najlepszego pracownika i najlepszego menedżera – ma on na celu nagrodzenie tych wyjątkowych pracowników będących źródłem inspiracji dla innych. W odpowiedzi na zaproszenie do składania wniosków, opublikowane w marcu, zgłoszono 763 kandydatów – 598 na najlepszych pracowników i 165 na najlepszych menedżerów. Następnie kilka komisji wybrało 51 najlepszych pracowników i 18 najlepszych menedżerów na poziomie każdej jednostki organizacyjnej oraz 10 najlepszych pracowników i 5 najlepszych menedżerów na poziomie całej Grupy Krka.

Laureaci Marketing Awards 2023 zostali również uwzględnieni w konkursie na najlepszych pracowników i najlepszych managerów – wśród nich znalazło się: 2 najlepszych menedżerów marketingu, 1 najlepszy kierownik obszaru, 1 najlepszy trener, 6 najlepszych brand managerów, 7 najlepszych kierowników regionalnych, 1 najlepszy analityk, 3 najlepszych kierowników ds. kluczowych klientów i 50 najlepszych przedstawicieli naukowych, a także 5 pracowników, którzy wyróżnili się w obszarze rejestracji leków.

Nagrody dla najlepszych menedżerów i najlepszych pracowników, a także nagrody marketingowe i wyróżnienia w obszarze rejestracji leków przyznano również pracownikom spółek i przedstawicielstw zagranicznych. To pokazuje, że Krka jest zorientowana na rynki międzynarodowe i rozwój naszej globalnej sieci biznesowej.