29. 5. 2023

Nasz sukces jest efektem ciężkiej pracy i innowacyjności naszych pracowników

Przeczytasz w 4 min.

Tradycyjny Dzień Nagród Krka co roku pokazuje, że pracownicy Krka na całym świecie, niezależnie od języka, którym mówią i kraju, w którym mieszkają, podzielają wspólne wartości i misję. Podczas Dnia Nagród Krka doceniamy lojalność, ciężką pracę, innowacyjność i kreatywność naszych pracowników oraz ich znaczący wkład w sukces Krka. W ten właśnie sposób, okazjonalnymi odznaczeniami zostali wyróżnieni pracownicy z długim stażem pracy, najlepsi pracownicy, najlepsi menedżerowie i współpracownicy wyróżniający się innowacyjnością. Wręczyliśmy także dwie Nagrody im. Borisa Andrijaniča za wybitne osiągnięcia. Ich laureatkami są: Dyrektor ds. marketingu – Elizabeta Suhadolc i Dyrektor ds. zarządzania jakością – Mateja Vrečer.

krka-awards-day-1

„Krka zawsze podkreślała znaczenie naszych wartości. Różne pokolenia wiedziały, jak zamienić nasze wartości w sukces i rozwój firmy.” – powiedział Jože Colarič, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy Krka. Podczas uroczystego wydarzenia w Otočcu, Pan Prezes pogratulował laureatom nagrody i podziękował im za wkład w rozwój Krka.

Wręczyliśmy dwie Nagrody im. Borisa Andrijaniča za wybitne osiągnięcia

Najważniejszą Nagrodę Krka – Nagrodę im. Borisa Andrijaniča za wybitne osiągnięcia, w tym roku przyznaliśmy Dyrektor ds. marketingu, Pani Elizabecie Suhadolc oraz Dyrektor ds. zarządzania jakością, Pani Mateji Vrečer.

Obie Panie pracują w Krka od ponad 30 lat. Dołączyły do zespołu w czasie, gdy firma znajdowała się na rozdrożu biznesowym. To był moment, kiedy Krka przeszła od sprzedaży licencjonowanych produktów do nowego modelu biznesowego, który obejmował tworzenie i rozwijanie własnych marek, dlatego marketing i zapewnienie jakości stały się jeszcze ważniejsze. Ich ciężka praca, profesjonalne podejście, poświęcenie, ambicja i skuteczne zarządzanie znacząco przyczyniły się do ulepszeń dokonanych w tych dwóch obszarach i sukcesu Krka, który pozwolił na przekształcenie się z firmy regionalnej w globalne przedsiębiorstwo farmaceutyczne.

675 pracowników świętuje swoje jubileusze pracy

W 2023 roku 675 pracowników Grupy Krka obchodzi jubileusze pracy. Spośród nich 396 pracuje w Grupie Krka od 10 lat, 100 od 20 lat, 54 od 30 lat, 26 od 35 lat, a 99 od 40 lat.

Poza pracownikami Krka ze Słowenii, również pracownicy z Polski, Chorwacji, Niemiec, Macedonii Północnej, Rosji, Ukrainy, Serbii, Słowacji, Węgier, Litwy, Czech, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Austrii, Francji, Włoch, Kazachstanu, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Indii, Mołdawii, Mongolii, Turkmenistanu i Uzbekistanu otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki z okazji jubileuszy pracy.

Najlepsi pracownicy i managerowie

Lojalność pracowników i pozytywna atmosfera w Krka są wzmacniane również poprzez wybór najlepszych pracowników i managerów roku. W tegorocznym konkursie zgłoszono łącznie 849 wniosków – 616 na najlepszych pracowników i 233 na najlepszych kierowników. Zgodnie z regulaminem, na poziomie jednostek organizacyjnych wybrano 47 najlepszych pracowników i 18 najlepszych managerów, a na poziomie Grupy Krka wybrano 10 najlepszych pracowników i 5 najlepszych kierowników.

Laureaci Krka Marketing Awards 2022 zostali również uwzględnieni w konkursie na najlepszych pracowników i najlepszych managerów – wśród laureatów mamy: 1 najlepszego managera marketingu, 2 najlepszych kierowników obszarów, 1 najlepszego trenera, 4 najlepszych brand managerów, 8 najlepszych kierowników regionalnych, 1 najlepszego koordynatora ds. badań klinicznych, 4 najlepszych kierowników ds. kluczowych klientów i 51 najlepszych przedstawicieli. Nagrody i wyróżnienia otrzymało również 7 pracowników wyróżniających się w obszarze rejestracji leków.

Nagradzamy innowacyjność

Wręczyliśmy również nagrody za innowacyjność. Propozycje zgłoszone przez pracowników znacząco przyczyniają się do obniżenia kosztów i usprawnienia procesów pracy. Dlatego oprócz nagród, które pracownicy otrzymują za każdą innowacyjną propozycję oraz nagród za usprawnienia skutkujące obliczonymi lub szacowanymi oszczędnościami, stosujemy również inne narzędzia motywacyjne nagradzające pomysłowość. Podczas Dnia Nagród Krka wręczyliśmy specjalne wyróżnienia, a mianowicie: nagrodę dla najlepszego wnioskującego, nagrodę za najlepsze innowacyjne udoskonalenie i nagrodę za najlepsze innowacyjne rozwiązanie. Co roku przyznajemy również nagrodę dla najlepszej jednostki organizacyjnej pod względem innowacyjności oraz dla kierownika jednostki organizacyjnej z najbardziej przydatnymi propozycjami i usprawnieniami.

Wzmacnianie relacji z emerytowanymi pracownikami Krka

24 maja zorganizowaliśmy Spotkanie Emerytów Krka, podczas którego podziękowaliśmy 105 pracownikom Krka, którzy w ostatnim czasie przeszli na emeryturę. Wielu z nich spędziło w naszym przedsiębiorstwie całe swoje życie zawodowe. Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Grupy Krka, Pan Jože Colarič, podziękował im za wkład w rozwój firmy i wręczył pamiątkowe upominki.