W trosce o twoje zdrowie

 • Doświadczenia kliniczne dotyczące stosowania leku Naklofen żel w łagodzeniu bólu i zapalenia w przebiegu zwyrodnieniowych chorób reumatycznych [i]

  Streszczenie

  Zwyrodnieniowe choroby układu mięśniowo-szkieletowego to jedne z najczęstszych chorób występujących w dorosłym życiu. Dotyczą one wysokiego odsetka pacjentów poddawanych terapii, a także stanowią przyczynę czasowej niesprawności, niezdolności do pracy oraz wcześniejszego przechodzenia na emeryturę. Częstość występowania zwyrodnieniowych chorób układu mięśniowo-szkieletowego wzrasta wraz z wiekiem, a obecne zmiany demograficzne mogą wpływać na zwiększenie występowania tego problemu w nowoczesnych społeczeństwach. W ostatnich dziesięcioleciach wprowadzono wiele preparatów NLPZ (Niesteroidowych Leków Przeciwzapalnych) przeznaczonych do stosowania miejscowego w leczeniu bólu i stanu zapalnego, w przebiegu chorób zwyrodnieniowych układu mięśniowo-szkieletowego. Miejscowe NLPZ mogą być stosowane same lub przy użyciu metod fizjoterapeutycznych takich jak fonoforeza i jonoforeza. Metody te są stosowane są w celu zwiększenia przenikalności i dostarczania substancji do i przez warstwę rogową naskórka. Miejscowo stosowany diklofenak stanowi bezpieczną, dobrze tolerowaną i skuteczną metodę leczenia bólu i stanów zapalnych u pacjentów z chorobami zwyrodnieniowymi układu mięśniowo-szkieletowego. Wyniki badań leku Naklofen żel[ii] potwierdzają jego działnie przeciwzapalne i przeciwbólowe działanie oraz dobrą tolerancję, bez żadnych reakcji miejscowych i ogólnoustrojowych.

  w sekcji:
  Terapia bólu
 • Opanujmy alergię

  Choroby alergiczne są niezwykle rozpowszechnione, a ich objawy - nieprzyjemne. Co więcej, obserwuje się tendencję wzrostową dotyczącą liczby zachorowań. Specjaliści oceniają, że na różnego rodzaju alergie cierpi w krajach rozwiniętych prawie jedna czwarta dorosłych i ponad jedna trzecia dzieci. Alergia co prawda czasami znika sama z siebie, jednak w większości przypadków musimy się z nią pogodzić i nauczyć się nad nią panować.

  w sekcji:
  Alergia
 • Przeziębienie – któż go nie zna?

  Większości z nas zima kojarzy się pozytywnie – z białym puchem iskrzącym się w słońcu i Świętami – dla niektórych ta pora roku jest jednak synonimem poważnych problemów. Bóle mięśni, drapanie w gardle i trudności z przełykaniem, zatkany nos i niekończący się katar, szkliste oczy, kaszel i sterty zużytych chusteczek są objawami problemów, z którymi borykają się wszystkie przeziębione osoby.

  w sekcji:
  Przeziębienie
 • Łupież – usunąć przyczynę, nie tylko widoczne objawy

  Często spotykamy się z pytaniem, jak efektywnie usunąć łupież. Ta widoczna często gołym okiem dolegliwość, spędza dotkniętym nią sen z powiek, ponieważ rzadko daje się usunąć raz na zawsze. Należy pozbyć się przyczyny tego schorzenia, a nie tylko widocznych jej śladów. W laboratoriach firmy Krka d.d. Novo mesto zapoznaliśmy się z najnowszymi naukowymi doniesieniami dotyczącymi głównej przyczyny powstawania łupieżu.

  w sekcji:
  Problemy z włosami
 • Dlaczego ważne jest kontrolowanie ciśnienia krwi?

  Wysokie ciśnienie krwi, lub też nadciśnienie tętnicze, jest epidemią o wymiarze globalnym, która co roku dotyka ponad miliard ludzi na całym świecie, a liczba objętych nią ciągle się zwiększa.

  w sekcji:
  Nadciśnienie tętnicze